Ballina Lajme nacionale Vija e kuqe për PD, molotovi dhe mendimi i Ramës për Berishën

Vija e kuqe për PD, molotovi dhe mendimi i Ramës për Berishën

45
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

“Partia Demokratike nuk ka asnjë shans të pengojë zgjedhjet”. Kështu deklaroi Kryeministri Rama, teksa shtoi se kush pengon zgjedhjet shpallet “non grata” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe të gjitha vendet e Bashkimit Evropian.

“Nuk kam asnjë presion për datën e zgjedhje, nga askush. Data e zgjedhjeve nuk është detyrë e kryeministrit, apo opozitës. As maxhoranca dhe as opozita nuk shpallin datën e zgjedhjeve”- tha Rama.

“30 qershori është datë historike për pluralizmin në Shqipëri” – deklaroi Rama, ndërsa nuk e kurseu Berishën, për të cilin tha se “është një plak i marrë që e do pushtetin me ccdo kusht dhe që prej 30 vjetësh e mban vendin peng”.

“Bashkitë nuk po i marrim ne, kanë ikur ata” – tha Rama dhe shtoi se ata kanë frikë dhe i tmerron Drejtësia, SPAK dhe Byroja Kombëtare e Hetimit.

---- ----
-----