Ballina LifeBizare Vidhet tualeti prej floriri 18 karat, vlerë arrin në një milion paund

Vidhet tualeti prej floriri 18 karat, vlerë arrin në një milion paund

33
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një tualet prej ari masiv 18 karat u vodh nga Pallati Blenheim, shtëpia ku u lind ish kryeministri britanik Winston Churchill. Vepra e artit e krijuar nga artisti konceptual italian, Maurizio Cattelan, quhej “Amerika” dhe vlente 1 milionë paund!

Policia e konfirmoi vjedhjen e sqaroi gjithashtu se më vonë, arriti ta rekuperonte tualetën e artë , e cila për herë të parë u ekspozua në “Guggenheim” të Nju Jorkut në vitin 2016.  Pas incidentit, u njoftua se Pallati Blenheim do të qëndronte i mbyllur për disa orë.

---- ----
----
----- ----
-----