Ballina Lajme Bota/Rajoni VIDEO: Vritet biznesmeni shqiptar në Serbi, pamjet e shkëmbimit të zjarrit

VIDEO: Vritet biznesmeni shqiptar në Serbi, pamjet e shkëmbimit të zjarrit

44
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mbrëmjen e djeshme në Novi Pazar të Serbisë është vrarë një biznesmen shqiptar nga Kosova, pronar i një agjencie turistike në Prishtinë, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur.

Viktima është Selajdin Janjeva, pronari i agjencisë turistike “Selo Tours” nga Prishtina, ndërsa ka mbetur i plagosur baxhanaku i tij.

Mediat serbe kanë publikuar pamjet e shkëmbimit me armë zjarri nga kamerat e sigurisë.

Autori pasi i ka qëlluar është larguar me shpejtësi dhe ende nuk është arrestuar.


---- ----
----
----- ----
-----