Ballina Sport VIDEO/ UEFA vë përballë Cikalleshin dhe Felix: Zgjidhni golin më të bukur

VIDEO/ UEFA vë përballë Cikalleshin dhe Felix: Zgjidhni golin më të bukur

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në nëntor të vitit të shkuar Shqipëria përmbylli një fushatë pozitive në Ligën e Kombeve, duke u renditur në vendin e parë në grupin e saj dhe siguruar kalimin në Ligën B për sezonin e ardhshëm.

Rrugëtimi i Ligës së Kombeve të vitit të shkuar nisi me një ndeshje në transfertë ndaj Bjellorusisë, të cilën kuqezinjtë e fituan me shifrat 0-2. Golin e parë e shënoi Sokol Cikalleshi.

Sulmuesi arriti të gjejë hapësirën nga jashtë zone dhe të dërgojë një goditje të fortë në portë, duke mposhtur gardianin e kundërshtarëve.

Pikërisht ky gol është përsëritur nga UEFA, që në një postim në rrjetet sociale e krahason me dy gola të tjerë. Në garë për rrjetën më të bukur jashtë zone janë edhe golat e Joao Felix dhe Vyacheslav Karavaev.

---- ----
----
----- ----
-----