Ballina Sport VIDEO/ Superiorja DIREKT: Teuta ndëshkon Skënderbeun, po luhet edhe Laçi-Bylisi

VIDEO/ Superiorja DIREKT: Teuta ndëshkon Skënderbeun, po luhet edhe Laçi-Bylisi

7
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Laçi-Bylisi dhe Skënderbeu-Teuta janë dy ndeshjet e fundit të javës së 28-të, që po luhen prej orës 16:00. Një orë para ndeshjeve anë mësuar edhe formacionet në këto duele dhe bien në sy ndryshimet te kurbinasit dhe ballshiotët, kurse në sfidën tjetër bie në sy vetëm Ildi Gruda që ka zënë vendin e Blerim Krasniqit.

Kurbinasit sot duan të rikthehen te fitorja dhe përballë do kenë një Bylisi që i ka jetike pikët gjithashtu. Në Korçë Skënderbeu kërkon të vijojë ecurinë pozitive në kampionati, sikurse edhe Teuta. Bardhekuqtë janë të motivuar, pasi në mesjavë e mundën ekipin durrsak në Kupë dhe u kualifikuan në finale. /abcnews.al

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 28
E diel, më 18 prill 2021, ora 16:00

LAÇI-BYLISI 0-0
LAÇI:
Sherri, Marku, Malota, Ignjatovic, Bytyçi, Kërçiku (Zylfiu 30′), Deliu, Shehu, Musta, Prenga, Xhixha. Trajner: Shpëtim Duro
BYLISI: Qirko, Ymeraliaj, Stojanovic, Preka, Trumci, Desancic, Lorran, Mehmetllari, Nebihu, Ndreca, Anthony. Trajner: Veljko Dovedan.

SKËNDERBEU-TEUTA 0-1
Shënues: Bregu 43′
TEUTA:
Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Jackson, Aleksi, Daja, E. Vila, L. Vila, Bregu, Gruda. Trajner: Edi Martini.
SKËNDERBEU: Dajsinani, Meksi, Vitija, Bajrami, Sadriu, Zguro, Mara, Taipi, Jean Victor, Berisha, Mensah. Trajner: Migen Memelli.

EKZEKUTIMI I BREGUT

42′ Penallti për skuadrën e Teutës, Dejvi Bregu ekzekuton dhe realizon për skuadrën durrsake

Po luhen ndeshjet…

LACI-BYLISI

The post VIDEO/ Superiorja DIREKT: Teuta ndëshkon Skënderbeun, po luhet edhe Laçi-Bylisi appeared first on Abc News.

---- ----
-----