Ballina Sport VIDEO/ Skemë “djallëzore” dhe ekzekutim i saktë, gol i veçantë në Angli

VIDEO/ Skemë “djallëzore” dhe ekzekutim i saktë, gol i veçantë në Angli

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
7 gola u shënuan në Oldham-Colchester, sfidë e vlefshme për League Two, ndryshe divizioni i katërt i futbollit anglez. Skuadra vendase fitoi 5-2 dhe një nga golat ishte tepër i veçantë.

Minuta e 42-të, Oldham kryesonte 1-0 dhe sapo kishte fituar një goditje dënimi të rrezikshme. Lojtarët e ekipit vendas vendosën të praktikojnë një skemë që e kishin provuar në stërvitje.

Objektivi ishte bllokimi i rrezes së portierit kundërshtar, për fat funksionoi dhe 21-vjeçari Alfie McCalmont ia doli të dërgojë topin në rrjetë, i ndihmuar edhe nga shokët e tij. /abcnews.al

The post VIDEO/ Skemë “djallëzore” dhe ekzekutim i saktë, gol i veçantë në Angli appeared first on Abc News.

---- ----
-----