Ballina Sport VIDEO/ Sallake perfekte, mesfushori viking realizon një eurogol

VIDEO/ Sallake perfekte, mesfushori viking realizon një eurogol

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Ishujt Faroe janë një vend shumë i vogël. Vetëm 52 mijë banorë dhe një kombëtare e një kampionat tepër modest. Pavarësisht kësaj, ditën e djeshme është realizuar një eurogol në kampionatin vendas.

Ishte minuta e 32-të kur Jakup Andreasen realizoi një eurogol. Mesfushori 22-vjeçari i KI Klaksvik, i cili luan edhe me kombëtaren, dhuroi një goditje fantastike me të majtën.

Sallakja përfundoi në trekëndëshin e skuadrës kundërshtare dhe kaloi vendasit në avantazh. Gola të bukur shënohen kudo, pavarësisht nivelit apo kategorisë.

KI Klaksvik realizoi një tjetër gol në pjesën e dytë dhe mori tre pikët pas suksesit 2-0 kundër NSI Runavik. /abcnews.al

The post VIDEO/ Sallake perfekte, mesfushori viking realizon një eurogol appeared first on Abc News.

---- ----
-----