Ballina Sport VIDEO/ Rrengu që tërboi Ergys Kaçen, Grezda kujton gallatat me korçarin

VIDEO/ Rrengu që tërboi Ergys Kaçen, Grezda kujton gallatat me korçarin

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------
Si sot dy vite më parë kombëtarja mblidhej për dy ndeshjet e eliminatoreve të Europianit të kësaj vere ndaj Turqisë dhe Andorrës.

Tani Reja i ka lënë mënjanë për shkak të formës së tyre, por pjesë e kuqezinjve të Panuçit në atë kohë ishin edhe Ergys Kaçe dhe Eros Grezda.

 

Njëri nga Gjakova dhe tjetri nga Korça, por për çudi merreshin vesh shqip shumë mirë dhe ishin shokë të mirë, aq sa ndanin dhomën së bashku.

Ka qenë pikërisht Grezda, që sot ka kujtuar një nga momentet e bukura të kaluara me Kaçen, kur gjakovari i hiqte karrigen ku ishte ulur mesfushorit, me këtë të fundit që nervozohet shumë. /abcnews.al

The post VIDEO/ Rrengu që tërboi Ergys Kaçen, Grezda kujton gallatat me korçarin appeared first on Abc News.

---- ----
-----