Ballina Sport VIDEO/ Rrëmbeu topin në mesfushë dhe tundi rrjetën, Fekir bën Messin në...

VIDEO/ Rrëmbeu topin në mesfushë dhe tundi rrjetën, Fekir bën Messin në Spanjë

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Nabil Fekir ka shënuar dje një nga golat më të bukur të këtij sezoni dhe të karrierës së tij. U luajt Real Betis-Levante, e vlefshme për javën e 28 të LaLiga dhe francezi dhuroi një nga magjitë, që jemi mësuar t’i bëjë Messi.

Mesfushori mori topin në hyrje të mesfushës së Levantes dhe nuk e lëshoi për asnjë moment më. Dribloi dhe parakaloi çdo kundërshtar dhe finalizoi në perfeksion, poshtë këmbëve të portierit.

 

Një gol të ngjashëm e ka shënua Messi ndaj Athletic Bilbao në finalen e Kupës së Spanjës në sezonin 2014-2015. Nabil Fekir na e risolli në skenë në versionin e tij. Na mbetet vetëm ta shijojmë. /abcnews.al

The post VIDEO/ Rrëmbeu topin në mesfushë dhe tundi rrjetën, Fekir bën Messin në Spanjë appeared first on Abc News.

---- ----
-----