Ballina Sport VIDEO: Roma prezanton Marash Kumbullën

VIDEO: Roma prezanton Marash Kumbullën

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Marash Kumbulla është prezantuar tashmë zyrtarisht tek ekipi i Romës ku do të fillojë dhe aventurën e re të karrierës së tij.

Faqja zyrtare ka postuar një video të Kumbullës të veshur verdhekuq dhe po ashtu ka vijuar fushatën e saj për fëmijët e humbur, mes të cilëve shfaqet dhe fotoja e një shqiptari të zhdukur në Angli të quajtur Fatmir Matmuja.

Marash Kumbull ndiqej nga shumë ekipe të mëdha italiane, por në fund zgjodhi Romën, me të cilën nënshkroi një kontratë 5-vjeçare dhe do të fitojë 1.5 milionë euro në sezon.

---- ----
----
----- ----
-----