Ballina Sport VIDEO/ REPORTAZHI i 31 minuta në RTSH: Bojkot në kohë pandemie

VIDEO/ REPORTAZHI i 31 minuta në RTSH: Bojkot në kohë pandemie

30
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Material i përgatitur nga gazetari Fatjon Baze për emisionin 31- minuta në RTSH.

Në datën 12 shtator ishte parashikuar qē Kategoria Superiore të ngrente siparin për sezonin e ri futbollistik 2020-2021.

Megjithse kanë kaluar më shumë se 3- javë që prej datës së fillimit të sezonit, ende nuk është zhvilluar asnjë ndeshje, kjo pasi sporti shqiptar është në një ngërç, ku zgjidhja duket sa afër, po aq dhe larg.

10 presidentet e Kategorise Superiore në unanimitet të plotë kanë vendosur të marrin një akt ekstrem duke vendosur bojkotin e kampionatit, ku kanë kërkuar që 4 piket e tyre të plotësohen nga ana e qeverisë.

Por deri më tani nga qeveria nuk ka pasur një dritë jeshile për miratimin e këtyre 4 pikave, ndërsa kryeministri Edi Rama ka caktuar si negociator deputetin Fidel Ylli, i cili pavarsisht negociatave nuk ka rezultuar i sukseshëm.

Nga zyrat e këtij stadiumi janë zhvilluar disa takime, por ende nuk është dhene ok që topi i rrumbullakët të levizë.

Më poshtë një material special përgatitur nga gazetari Fatjon Baze, ku flasin ekspertët e njohur Artan Shytaj dhe Eduard Prodani.

Në 12 shtator tifozët e futbollit dhe jo vetëm do të kishin mundësi të ndiqnin ndeshjet e kampionatit kombëtar të…

Publiée par 31 Minuta sur Mercredi 7 octobre 2020

---- ----
----
----- ----
-----