Ballina Sport VIDEO/ Pritja e vitit, portieri sllovak ngec topin në shtyllë dhe “ngrin”...

VIDEO/ Pritja e vitit, portieri sllovak ngec topin në shtyllë dhe “ngrin” sulmuesin

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Në Ligën e Parë polake sot u luajt ndesja mes Lech Poznan dhe Pias Gliwice, e përfunduar 0-0. Në fakt ndeshja mund të kishte përfunduar me avantazhin e vendasve, por në fund portieri i miqve ishte në ditën e tij.

Frantisek Plach në minutën e 65 mundi të bëjë një nga pritjet më të bukura dhe të vështira të vitit. Ai ndali një goditje në hyrje të zonës së 5-metërshit në limite, duke e ngecur topin në shtyllë.

Një pritje që vlen sa një gol. Sa për Frantisek, ai është 29 vjeç, me origjinë nga Sllovakia dhe aktivizohet prej tre ditësh me skuadrën e Piast Gliwice. /abcnews.al

The post VIDEO/ Pritja e vitit, portieri sllovak ngec topin në shtyllë dhe “ngrin” sulmuesin appeared first on Abc News.

---- ----
-----