Ballina Lajme Bota/Rajoni VIDEO: Pas 7 orësh ecje, priftit serb ‘i hipën gjaku në kokë’,...

VIDEO: Pas 7 orësh ecje, priftit serb ‘i hipën gjaku në kokë’, heq flamurin shqiptar nga kulla e vrojtimit

75
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një prift serb ka hequr një flamur shqiptar që qëndronte në kullën e vrojtimit në Koshare, teksa kishte përfunduar një ecje prej mbi 7 orë.

Në një video të publikuar nga gazeta serbe “Novosti”, prifti, i shoqëruar nga dy miq të tij, u ngjit në tavanin e kullës dhe hoqi flamurin shqiptar, që kishte ngelur atje që nga koha e luftës.

“Meqenëse isha sipër, pashë drejt flamurin, atë shqiptar, i cili fluturon nga kulla e vrojtimit që nga viti 1999, pas tërheqjes së ushtrisë sonë.

Disa emocione më pushtuan dhe iu afrova dhe e hoqa”, ka thënë ai.

---- ----
----
----- ----
-----