Ballina Sport VIDEO/ “Magji” nga distanca dhe asist i Bares, spektakël në Espanyol-Leganes

VIDEO/ “Magji” nga distanca dhe asist i Bares, spektakël në Espanyol-Leganes

8
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Një gol shumë i bukur është shënuar në La Liga 2. Luhet Espanyol-Leganes dhe mesfushori Sergi Darder ka ka arritur të shënojë, duke tundur rrjetën nga një distancë e largët.

Portieri i Leganes ka larguar një top nga zonë e rrezikshme dhe Darder e ka kontrolluar dhe ka goditur menjëherë, duke e dërguar sferën menjëherë në rrjetë, pas vetëm 26 sekondash lojë.

Një gol shumë i bukur nga ana e numrit 10, teksa në fushë nga minuta e parë në këtë ndeshje është edhe Keidi Bare, mesfushori i Espanyol dhe kombëtares sonë.

Edhe vetë Bare ishte protagonist në golin e dytë të katalanasve, duke dhënë asistin. Mesfushori ka lëvizur bukur në hyrje të zonës dhe ka lëshuar një kros, që është shfrytëzuar në maksimum nga Nico Mr. /abcnews.al

The post VIDEO/ “Magji” nga distanca dhe asist i Bares, spektakël në Espanyol-Leganes appeared first on Abc News.

---- ----
-----