Ballina Sport VIDEO: Luis Suarez i jep lamtumirën Barcelonës, me lot

VIDEO: Luis Suarez i jep lamtumirën Barcelonës, me lot

63
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Luis Suarez është larguar përfundimisht nga ekipi i Barcelonës. Shumë vite kontribut me katalanasit dhe tani ka ardhur momenti që lojtari të largohet për një tjetër aventurë te Atletico Madrid.

Momenti i fundit i largimit është përjetuar së tepërmi nga Suarez që ka qarë si një fëmijë.

Teksa po largohej nga qendra stërvitore e Barcelonës duket qartësisht edhe përjetimi i sulmuesit.

Pavarësisht pengesave të ofruara direkt nga drejtuesit katalanas, kërcënimi se do të bëhej një konferencë shtypi ku Suarez të tregonte gjithë të vërtetat solli edhe zbrapsjen e Barcelonës.

---- ----
-----