Ballina Sport VIDEO/ Leicester mposht Southampton, në finalen e FA Cup e pret Chelsea

VIDEO/ Leicester mposht Southampton, në finalen e FA Cup e pret Chelsea

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Leicester kualifikohet në finale të FA Cup, pasi ka mposhtur skuadrën e Southampton me rezultatin minimal 1-0. “Dhelprat” do të përballen me skuadrën e Chelsea për të marrë trofeun.

Leicester u mundua të ishte konkrete dhe shpesh lejoi rivalin të zotëronte topin. Zbritjet e tyre ishin të rrezikshme, por mungoi saktësia në finalizim.

Ndeshja u zgjidh në fillim të pjesës së dytë, kur sulmuesi Kelechi Iheanacho ndëshkoi skuadrën e Southampton dhe i dha fitoren dhe finalen skuadrës së tij. /abcnews.al

The post VIDEO/ Leicester mposht Southampton, në finalen e FA Cup e pret Chelsea appeared first on Abc News.

---- ----
-----