Ballina Sport VIDEO/ I mjaftojnë tre minuta, Balaj protagonist në fitoren drithëruese

VIDEO/ I mjaftojnë tre minuta, Balaj protagonist në fitoren drithëruese

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Sturm Graz po zhvillon një sezon të mirë dhe sot siguroi një fitore drithëruese 2-1 në shtëpi përballë Austria Vienna. Pjesë e ekipit austriak janë Bekim Balaj dhe Dardan Shabanhaxhaj, të cilët e nisën ndeshjen nga stoli.

Miqtë mbetën me dhjetë lojtarë në minutën e 57-të dhe trajneri i Sturm aktivizoi dy lojtarët shqiptarë në minutën e 82-të. Sulmuesit të kombëtares shqiptare i mjaftuan tre minuta për të lënë shenjën e tij.

Balaj dhuroi një asist të bukur për Kevin Friesenbichler dhe ky i fundit dërgoi topin në rrjetë, duke kaluar ekipin e tij në avantazh. Austria gjeti golin e barazimit dy minuta më vonë, por Sturm shënoi sërish në minutën e katër shtesë dhe fitoi ndeshjen. /abcnews.al

The post VIDEO/ I mjaftojnë tre minuta, Balaj protagonist në fitoren drithëruese appeared first on Abc News.

---- ----
-----