Ballina Sport VIDEO/ Gol nga më shumë se 80 metra, një meksikan bëhet “hit”...

VIDEO/ Gol nga më shumë se 80 metra, një meksikan bëhet “hit” në internet

30
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Një gol i shënuar në Meksikë po bën xhiron e internetit, pasi është shënuar nga rreth 80 metra. Salvador Reyes ishte lojtari që i befasoi të gjithë, edhe me ndihmën e portierit të Pachuca.

Kur rezultati ishte 1-2 në favor të Puebla, portieri Ustari la portën me dëshirën për të ndihmuar skuadrën e tij të realizonte golin e barazimit në minutën e 96-të.

Jo vetëm që nuk ndodhi kjo, por Pachuca pësoi edhe golin e tretë. Reyes, duke parë portën e boshatisur, gjuajti nga më shumë se 80 metra dhe e çoi topin drejt e në rrjetë. /abcnews.al

The post VIDEO/ Gol nga më shumë se 80 metra, një meksikan bëhet “hit” në internet appeared first on Abc News.

---- ----
-----