Ballina Sport VIDEO/ Eurogol në derbin e Andaluzisë, United në avantazh falë një autogoli

VIDEO/ Eurogol në derbin e Andaluzisë, United në avantazh falë një autogoli

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Manchester United po luan në “Old Trafford” përballë West Ham, teksa në La Liga po zhvillohet derbi i Andaluzisë mes Sevilla dhe Betis.

Golat e parë kanë ardhur në të dy takimet. United kaloi në avantazh në minutën e 53-të. Craig Dawson devijoi me kokë në portën e tij, duke shkaktuar autogol.

27 minuta ka zgjatur rezistenca e Betis përballë Sevilla. Vendasit realizuan një gol shumë të bukur me anë të Youssef En Nesyri.

Asist perfekt i Jesus Navas dhe finalizim i sulmuesit maroken, i cili shmangu portierin kundërshtar përpara se të dërgonte topin në rrjetë. /abcnews.al

The post VIDEO/ Eurogol në derbin e Andaluzisë, United në avantazh falë një autogoli appeared first on Abc News.

---- ----
-----