Ballina Sport VIDEO: Dhuna në Shqipëri nuk njeh moshë, pamje të turpshme në sfidën...

VIDEO: Dhuna në Shqipëri nuk njeh moshë, pamje të turpshme në sfidën e 17- vjeçarëve

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Dhuna vazhdon të mbetet një problem në futbollin shqiptar, në të gjithë nivelet e tij pa përjashtim.

Edhe pse me kohën, apo edhe masat e rënda ndëshkuese mendohej se ky fenomen nuk do të ekzistonte më, sërish dhuna del në sipërfaqje edhe shfaqet në një ndeshje të moshave U17 siç ishte ai mes Egnatias dhe Bylis.

Pas përfundimit të takimit me rezultatin 1-3, ka nisur një përleshje mes futbollistëve të ekipeve respektive duke shkatuar një kaos të vërtetë dhe duke e vështirësuar mënyrën për të ndaluar sherrin.

Ndërkohë, pasi përfundoi e gjithë gjullurdia, arbitri ndëshkoi me karton të kuq shtatë futbollistë, pesë të Egnatias dhe dy të Bylis.

Kështu, takimi la një shije të hidhur, aq më tepër kur bëhej fjalë për një takim mes atyre që konsiderohen si brezi i ardhshëm në botën e futbollit shqiptar.

---- ----
----
-----
-----