Ballina Sport VIDEO/ Derbi i zjarrtë: Vedat Muriqi i pafat, Roma godet në fund

VIDEO/ Derbi i zjarrtë: Vedat Muriqi i pafat, Roma godet në fund

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Zhbllokohet derbi Roma-Lazio. Goli i parë i takimit është realizuar në limitet e pjesës së parë, dhe atë e ka shënuar ekipi i Paulo Fonsecas.

Autori është Henrikh Mkhitaryan, i cili mori një asist nga Edin Dzeko. Armeni finalizoi një dalje të bukur të ekipit verdhekuq dhe 1-0 për Romën.

Lazio gjeti golin pas gjysmë ore lojë me anë të Vedat Muriqit, por sulmuesi nga Prizreni ishte në pozicion të parregullt dhe goli u anulua.

Marash Kumbulla e nisi takimin nga stoli, por është futur në fushë në minutën e 38-të në vend të brazilianit Ibanez, i cili pësoi një dëmtim. /abcnews.al

The post VIDEO/ Derbi i zjarrtë: Vedat Muriqi i pafat, Roma godet në fund appeared first on Abc News.

---- ---- ----
-----