Ballina Lajme Bota/Rajoni VIDEO/ Banda e armatosur terrorizon banorët e një qyteti brazilian, më pas…....

VIDEO/ Banda e armatosur terrorizon banorët e një qyteti brazilian, më pas…. grabisin bankën

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dhjetëra persona të armatosur kanë marrë nën kontroll mbrëmë qytetin Krisium në jug të Brazilit, ku më pas iu mësynë një banke.

Videon të cilën e kanë filmuar banorët lokalë, tregon kriminelët me kapele dhe të veshur me të zeza duke ecur rrugëve të Krisium në qytetit brazilian Santa Katarina, dhe mbajtur peng shumë civilë.

Raportohet se janë dëgjuar të shtënat në tërë qytetin me rreth 220 mijë banorë. E të paktën ishin 30 persona të armatosur me 10 vetura, ka bërë të ditur drejtori i departamentit për vjedhje dhe rrëmbime, Anselmo Crus.

Ata kishin bllokuar rrugët që çonin jashtë dhe brenda qytetit, me qëllim që të parandalojnë ardhjen e shpejtë të përforcimeve nga ana e policisë.

“Ka qenë një aksion i pa precedent në këtë qytet. Kurrë diçka e përmasave të tilla të dhunës nuk ka ndodhur më parë”, ka shtuar Crus.

Aksioni ka filluar pas mesnatës dhe ka zgjatur për rreth dy orë.

---- ---- ----
-----