Ballina Lajme nacionale VETTING/ Grabitja e pronave të ushtrisë dhe shkarkimi i ushtarakut të lartë...

VETTING/ Grabitja e pronave të ushtrisë dhe shkarkimi i ushtarakut të lartë nga dy qeveritë

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
133 hektarë tokë baza ushtarake, janë privatizuar në kundërshtim të plotë me ligjet e shtetit shqiptar. Ish-zv/komandant i flotës detare Artur Meçollari denoncon drejtuesit e lartë të ushtrisë dhe ministrisë së Mbrojtjes për skandalin e grabitjes së pronave të ushtrisë në vijën bregdetare.

Ai tregon se si ministrat e Mbrojtjes në dy qeverisjet, PS dhe PD kanë hequr nga administrimi i ushtrisë sipërfaqet të mëdha toke bazë ushtarake dhe i janë kaluar kompanive të ndryshme private për resorte turistike.

Për shkak të kundërshtive për grabitjen e pronave të ushtrisë, ai është shkarkuar nga ministrat e dy qeverive. Historia e shkarkimit të tij na tregon se si për interesa korruptive, hidhet në rrugë cilido profesionist me karrierë, që guxon të kundërshtojë eprorin, edhe kur është fjala për cenimin e sigurisë kombëtare…Ndiqni emisionin e plotë Vetting në ABC.

 

The post VETTING/ Grabitja e pronave të ushtrisë dhe shkarkimi i ushtarakut të lartë nga dy qeveritë appeared first on Abc News.

---- ----
-----