Ballina Lajme nacionale Vetëvendosjes i bashkohet këngëtarja e njohur

Vetëvendosjes i bashkohet këngëtarja e njohur

42
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Këngëtarja e njohur i bashkohet Vetëvendosjes.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka prezantuar anëtarësimin e ri në partinë e tij.

----

Përmes Facebook-ut, Kurti ka njoftuar se këngëtarja Enkelejda Arifi i është bashkuar Vetëvendosjes.

“Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Enkelejda Arifi, na është bashkuar në Lëvizje dhe është në listën e kandidatëve të VETËVENDOSJE!-s për deputete në Kuvendin e Kosovës. Ajo vjen nga Durrësi ku është shkolluar për muzikë (flautë dhe kanto) dhe jeton në Gjilan ku punon si zyrtare për kulturë në komunë që nga viti 2010”, ka shkruar Kurti.

Kurti ka shkruar se me këngë në zemër Vetëvendosje do të fitojë me 6 tetor.

“Me këngën në zemër dhe me këngëtaren Enkelejda ecim drejt fitores më 6 tetor 2019”, ka shkruar Kurti.

----- ----