Ballina Lajme Bota/Rajoni Vetëm tri orë në jetë/ Foshnja merr dy plumba nga terroristët e...

Vetëm tri orë në jetë/ Foshnja merr dy plumba nga terroristët e ISIS-it, por mbijeton mrekullisht

56
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një bebe e cila u qëllua dy herë gjatë një sulmit terrorist në një maternitet në Afganistan, arriti që të shpëtojë mrekullisht nga vdekja.

Plumbat e kapën foshnjën në këmbë, pasi terroristë të dyshuar të ISIS-it u futën në maternitet dhe qëlluan me armë, duke vrarë 24 persona në Kabul.

----

Viktimat ishin nëna, mami, doktorë dhe foshnja.

Foshnja kishte vetëm tri orë që kishte lindur, e pavarësisht plagëve, ndodhet në gjendje të mirë.

Ajo i mbijetoi ndërhyrjes kirurgjikale dhe tani po rimerr veten.

----- ----