Ballina Lajme vendore Vetaksidentohet një vetur në rrugën Breznicë – Tërnoc (te Zidi), bie në...

Vetaksidentohet një vetur në rrugën Breznicë – Tërnoc (te Zidi), bie në shtratin e lumit (FOTO)

4351
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është aksidentuar një vetur e tipit Golf II në rrugën Breznicë – Tërnoc, rrespektivisht në hyrje të fshatit Tërnoc (tek zidi i parë), pasi që veturën që po drejtonte, ka dal nga rruga dhe ka rënë në shtratin e lumit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur, në mëngjesin e sotëm, kur automjeti që po drejtonte një i moshuar, ka rënë poshtë lumit Tërnoci, dhe si pasojë ka marrë lëndime serioze.

Aktualisht në vendëngjarje janë policia , zjarrëfikësit dhe ndihma emergjente, gjë që po ekzaminojnë rastin.

Sipas dëshmitarëve, rruga ku ka ndodhur aksidenti ka qenë me ngrica gjatë mëngjesin të sotëm, dhe ky element mund të jetë shkaktari kryesor i aksidenti.

---- ----
----
-----
-----