Ballina Lajme nacionale Veseli thotë se Vjosa Osmani varet nga Isa Mustafa

Veseli thotë se Vjosa Osmani varet nga Isa Mustafa

54
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kadri Veseli, është njëri nga kanditatët për kryeministër.

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka dhënë një shembull më ndryshe nga liderët e tjerë partiakë dhe kandidatët tjerë për kryesministër.

Ai nuk ka folur fjalë të këqija për asnjërin prej kundërkandidatëve të tij.

Për kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmanin, ka thënë se ajo mund të jetë grua e zgjuar, por nuk është e pavarur dhe varet prej Isa Mustafës.

Veseli ka thënë se asnjëherë nuk do të pranoj që të bëhet kryeministër nëse në zgjedhje nuk del i pari.

---- ----
----
-----
-----