Ballina Lajme nacionale Veseli thotë se po bëhen gati për zgjedhje

Veseli thotë se po bëhen gati për zgjedhje

10
SHPËRNDAJE

Kadri Veseli thotë se po bëhet gati për zgjedhjet që do të mbahen së shpejti.

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli po bëhet gati për zgjedhjet e reja, ai ka vazhduar mobilizimin e degëve dhe sot ka vizituar Ferizajn dhe Mitrovicën.

PDK njofton se Kryetari Veseli ka filluar mobilizimin për zgjedhjet nacionale.

“Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot kryesitë e degëve të Ferizajt dhe Mitrovicës. Pas takimit që kishte mbrëmë me Këshillin Drejtues, Veseli po e vazhdon edhe sot mobilizimin me degë për zgjedhjet nacionale që pritet të mbahen së shpejti”, thuhet në komunikatën e PDK-së.

Veseli ka theksuar se ka mobilizim të jashtëzakonshëm në secilën degë.

”Zgjedhjet e brendshme, të cilat sapo i kemi përfunduar, ishin një fitore e madhe për Partinë Demokratike të Kosovës dhe një shpresë e re për konsolidimin e demokracisë në Kosovë. Na janë bashkuar mijëra të rinj e të reja, profesionistë e të ndershëm. Ne kemi ndërtuar një strukturë organizative të mahnitshme, anekënd Kosovës që është e gatshme të kontribuojë për të ardhmen e vendit, që të shtyjë proceset përpara”, theksoi Veseli.

-----