Ballina Lajme nacionale Veseli: Në luftën kundër korrupsionit e kemi krah SHBA-në dhe BE-në

Veseli: Në luftën kundër korrupsionit e kemi krah SHBA-në dhe BE-në

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, në intervistën në Klan Kosova assesi nuk heq dorë nga plani i tij anti korrupsion. Madje, Veseli ka theksuar se në këtë beteje ai nuk është i vetëm.

“Nuk kam asgjë kundër askujt. Do të jem kundër çdo kujt që bie ndesh me ligjin. Nuk do të behët asnjë veprim që nuk është i pakoordinuar me SHBA-në dhe BE-në. Këto i kanë kërkuar ata”, ka thënë Veseli.

Ai ka thënë se plani i tij ka një periudhë të caktuar kohore, brenda të cilës do të ngritën mekanizma të reja për luftimin e efektshëm të korrupsionit.

---- ----
----
----- ----
-----