Ballina Sport Verdiktet e javës së 20-të të Superiores: Gafa e Vllaznisë ndez garën...

Verdiktet e javës së 20-të të Superiores: Gafa e Vllaznisë ndez garën për titull, përfitojnë ndjeksit

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
U mbyll sot java e 20-të e Kategorisë Superiore, e cila dhuroi rezultate surprizë.

Një tjetër hap fals i kryesuesve të Vllaznisë.

Skuadra e trajnerit Brdariç, nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në transfertë ndaj Skënderbeut të vendit të fundit.

Fitore e madhe e Partizanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ilir Daja, mposhti Kukësin, me rezultatin 1-2, në sfidën e zhvilluar në “Elbasan Arena”.

Fitore të rëndësishme arriti dhe Laçi dhe Teuta që mbeten në garë për titullin kampion.

Distanca mes ekipeve është tepër e ngushtë, duke ndezur garën për titull dhe Europë.

Më poshtë rezultatet dhe renditja e Kategorisë Superiore.

 

---- ----
----
----- ----
-----