Ballina Lajme nacionale Veprimtari Jim Xhema dhuroi gjysmë milion dollarë për institutin Bob Dole

Veprimtari Jim Xhema dhuroi gjysmë milion dollarë për institutin Bob Dole

14
SHPËRNDAJE

 

Biznesmeni shqiptaro – amerikan dhe veprimtari i çeshtjeve kombëtare, Jim (Xhim) Xhema me origjinë shqiptare dhuroi $500,000 (gjysëm million) dollarë institutit Bob Dole pranë Universitetit Kansas.

Bëhet e ditur se ky gjest i z. Xhema është një vlerësim i punës së Senatorit Robert Dole dhe jepet në shenjë falënderimi për diplomacinë dhe mbështetjen ndaj çështjes së Kosovës dhe shqiptare në tërësi gjatë dekadave dhe për miqësinë e tij të gjatë me Senatorin republikan, Bob Dole./21Media

The post Veprimtari Jim Xhema dhuroi gjysmë milion dollarë për institutin Bob Dole appeared first on RTV21.

-----