Ballina Shëndetësi Vendosni një limon afër shtratit, do të mahniteni nga përfitimet

Vendosni një limon afër shtratit, do të mahniteni nga përfitimet

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Zakonisht, ne e vendosim këtë frut në çaj, e përdorim atë në gatime dhe gjithashtu edhe kur jemi me grip. Megjithatë, vetitë nuk përfundojnë këtu, transmeton lajmi.net.

Më poshtë janë disa nga përfitimet që mund të keni nëse vendosim një gjysmë kokërr limoni pranë shtratit:

Do të ndiheni të relaksuar

Përqendrimi dhe vëmendja juaj do të përmirësohet

Gjendja juaj emocionale do përmirësohet

Ajri do të pastrohet nga mikrobet

Do të ulet niveli i shtypjes së gjakut

Insektet nuk do t’iu shqetësojnë më. /Lajmi.net/

---- ----
----
----- ----
-----