Ballina Sport Vendosin Cikalleshi-Manaj, Shqipëria mposht Bjellorusinë dhe renditet e para në grup

Vendosin Cikalleshi-Manaj, Shqipëria mposht Bjellorusinë dhe renditet e para në grup

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas Kazakistanit, Shqipëria ka arritur të fitojë sfidën e fundit në grup kundër Bjellorusisë, duke arritur objektivin final që ishte vendi i parë në grup.

Kuqezinjtë triumfuan me rezultatin e ngushtë 3-2 në takimin e sotëm, duke dhuruar një 90- minutësh mjaft të bukur, ku shkëlqeu reparti ofensiv me dyshen Cikalleshi-Manaj.

Një dopietë e bomberit Kavajas dhe goli i Rei Manajt, ishin ato që vulosën fatin e takimit të sotëm.

Ndërsa, për miqtë golat u shënuan nga ana e Skavysh dhe Ebong.

Pas këtij suksesi Shqipëria e mbyll në vend të parë në grupin 4 të grupit C me 11 pikë të grumbulluara. (TemA)

---- ----
----
-----
-----