Ballina Lajme Vendim i Qeverisë: Mbyllen sallonet e bukurisë dhe frizerëve

Vendim i Qeverisë: Mbyllen sallonet e bukurisë dhe frizerëve

135
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Vendim i Qeverisë: Mbyllen “Frizerët” Dhe “Frizeret”

Qeveria e Serbisë sot ka aprovuar masat shtesë, për parandalimin e përhajpjes së coronavirusit.

----

Me vendimin e ri u ndalohet puna të gjitha salloneve të bukurisë, frizerëve, bastoreve dhe lojërave të fatit.

Vendimin e sotëm qeveria e ka aprovuar në mënyrë që të mbyll të gjithë ndërtesat dhe aktivitetet, që nënkuptojn kontaktin e afërt, siç janë frizerët dhe sallonet e kozmetikës, klubet e fitnesit etj.

----- ----