Ballina Lajme nacionale Vëmendje! Ja ҫfarë do të ndodh sot në vendin tonë

Vëmendje! Ja ҫfarë do të ndodh sot në vendin tonë

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Këto ngjarje do ta karakterizojnë ditën në Kosovë:

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) mban Konventën Zgjedhore. (Hotel “Emerald”, ora 10:00)

Mbahet mbledhje komemorative për gazetarin Lekë Zherka. (“Sheshi 21”, ora 11:00)

Mbahet finalja e garave komunale “Skenderaj cup 2019” për nxënës të shkollave fillore. (Salla e Shkollës Profesionale në Skenderaj, ora 12:00)

Në 20-vjetorin e çlirimit të Pejës dhe Deçanit, bëhet përurimi i sheshit “Shkëlzen Haradinaj”, zbulimin e shtatores së heroit Shkëlzen Haradinaj dhe Obeliskut të 183 dëshmorëve nga komuna e Pejës. (Sheshi “Shkëlzen Haradinaj”, Pejë, ora 13:00)

I jepet lamtumira e fundit gazetarit Lekë Zherka. (Varrezat e Qytetit, Arbëri, ora 13:00).

---- ---- ----
-----