Ballina Showbiz Vëllezërit korçarë të këngës, me “mision sekret” pas tërmetit në Korçë

Vëllezërit korçarë të këngës, me “mision sekret” pas tërmetit në Korçë

50
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dy vëllezërit kengëtarë Endri dhe Stefi Prifti kanë ndëmarrë një aksion, që në fakt ata e konsiderojnë mision. Madje, duke e cilësuar si një “mision që filloi”. Ata do të japin kontributin e tyre pr banorët e prekur nga tërmeti në fshatrat e bashkisë së Korçës, përmes një koncerti.

Por, pjesë e tyre nuk janë vetë ata të dy me repertorin e tyre. Në këtë event u janë bashkuar edhe disa zëra të tjerë të muzikës së lehtë shqiptare, ky padyshim edhe Eli Fara, që është po nga Korça, por edhe Eneda Tarifa.

Të gjitha të ardhurat e përfituara nga shitja e biletave të koncertit do të shkojnë në ndihmë të familjeve që janë në situatë të vështirë, për shkak të rënies së tërmetit, pas të cilit pati mjaft dëme materiale.

---- ----
-----