Ballina Lajme nacionale Velipoja u zgjua në ankth, erërat e forta shkaktuan dëme të mëdha

Velipoja u zgjua në ankth, erërat e forta shkaktuan dëme të mëdha

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Stuhia shkatërrimtare e mesnatës, dëme të shumta edhe në Velipojë.

Pemë të thyera, makina të dëmtuara, dëme të shumta në bujqësi, këto janë vetëm disa nga pasojat që ka lënë pas stuhia që ka prekur në mesnatë Shqipërinë.

Dëmet më të mëdha raportohen nga zona e Shëngjinit dhe e Velipojës, ku siç shihet dhe në pamjet e mëposhtme, situata ka qenë tejet serioze, dhe dëmet janë të konsiderueshme.

Situata më problematike është shënuar në Velopoje ku në rrugën nr. 5 si rezultat i erës së fortë janë rrëzuar disa pemë, të cilat kanë zënë edhe dy automjete ku fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar.

---- ----
-----