Ballina Lajme nacionale Vdes zyrtari i LDK-së

Vdes zyrtari i LDK-së

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Pas një sëmundje të rëndë ka vdekur kryetari i Degës së LDK-së në Graçanicë, Imri Ajeti.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga zyra e LDK-së.Kreu i kësaj partie, Isa Mustafa ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Ajeti.

Ja njoftimi i plotë:

Pas një sëmundje të rëndë ka vdekur kryetari i Degës së LDK-së në Gracanicë, Imri Ajeti.

Me rastin e vdekjes së tij, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dërgon këtë telegram ngushëllimi:

“E nderuara familje Ajeti,Me pikëllim të thellë morëm lajmin për vdekjen e familjarit tuaj, veprimtarit të LDK-së dhe mikut tonë, Imri Ajeti.Imriu ishte shembull i njeriut të mirë me virtyte të larta. Pranoni ngushëllimet e mia dhe të LDK-së për vdekjen e tij.Ngushëllime të gjithë familjarëve, miqve dhe kolegëve”, thuhet në njoftim.

---- ----
-----