Ballina Lajme nacionale Vdes serbi i parë në Kosovë nga koronavirusi

Vdes serbi i parë në Kosovë nga koronavirusi

327
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një pacient i infektuar me koronavirus nga Leposavici, në veri të Kosovës, ka ndërruar jetë pas transferimit për trajtim të mëtejshëm në Nish të Serbisë.

----

Lajmi është bërë i ditur nga drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuric. Sipas tij, bëhet fjalë për një burrë, i lindur në vitin 1973, i cili ka pasur probleme me veshkat dhe ka qenë në dializë në spital të Mitrovicës së Veriut, thotë REL.

Në Kosovë deri më tani janë konfirmuar 128 persona të infektuar me koronavirus, prej të cilëve tre vijnë nga mjediset serbe, por janë të regjistruar në evidencën zyrtare të Qeverisë së Serbisë. Me viktimën që ka konfirmuar Gjuric, numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë është rritur në dy.

----- ----