Ballina Lajme nacionale Vdes një person me koronavirus në Kosovë, ja sa është numri i...

Vdes një person me koronavirus në Kosovë, ja sa është numri i viktimave

57
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një tjetër viktimë në Prishtinë, i infektuar me Covid-19. Sipas Klinikës Infektive të Qendrës Klinike Universitare, viktima është një 80-vjeçar.

Në njoftimin për mediat thuhet se shtetasi me inicialet A. G., përveç diagnostikimit me koronavirus, vuante edhe nga sëmundje të tjera shoqëruese.

Ndërkohë sipas të dhënave të fundit, në Kosovë, që prej 13 marsit, e deri më tani, janë regjistruar 1,998 raste me koronavirus, shkruan Rel.  Prej tyre, 980 janë shëruar dhe 35 pacientë kanë vdekur.

---- ----
----
-----
-----