Ballina Lajme nacionale Vdes një person gjatë fluturimit me parashutë në Prizren, një tjetër i...

Vdes një person gjatë fluturimit me parashutë në Prizren, një tjetër i lënduar rëndë

67
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Aksident me paraglajd në Prizren, një i vdekur – një tjetër i lënduar rëndë.

Një person ka gjetur vdekjen dhe një tjetër ka pësuar lëndime të rënda, pas një aksidenti gjatë fluturimit me paraglajd në Prizren.

Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë Rajonale të Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Rreth orës 13:00, policia ka marrë një njoftim rreth një incidenti të ndodhur në një zonë të fluturimeve me paragllajd. Në parashutë kanë qenë dy persona, meshkuj. Nga informatat e para, njëri ka ndërruar jetë, ndërsa tjetri ka pësuar lëndime të rënda dhe është duke u trajtuar në Spitalin Rajonal në Prizren”, ka thënë Osmanollaj.

---- ----
----
----- ----
-----