Ballina Lajme nacionale Vdes në moshë të re pjestari i FSK-së

Vdes në moshë të re pjestari i FSK-së

33
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një pjesëtar i Forcës së Armatosur të Kosovës ka ndërruar jetë mbrëmë.

Bëhet fjalë për Nijazi Uruqin, i cili ka shërbyer edhe si pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe Trupave Mbrojtëse të Kosovës (TMK).

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së Ahmet Isufi.

“Pikëllues lajmi për vdekjen e ushtarit të UÇK-së, TMK-së e FSK-së, Nijazi Uruqi. Nijaziu ishte shembulli më i mirë i një djali të ri që me përkushtimin më të madh në luftë dhe pas lufte tregoi se si duhet e punohet për atdhe. Ngushëllime familjes Uruqi, bashkëluftëtarëve, kolegëve e të gjithë atyre që e njohën”, ka deklaruar ai.

---- ----
----
----- ----
-----