Ballina Sport Vdes ish-futbollisti i njohur

Vdes ish-futbollisti i njohur

71
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot në orët e pasditës, në moshën 49 vjeçare ka ndërruar jetë ish-futbollisti i Tottenhamit, Justin Edingurh, njoftojnë mediet britanike.

Ai ka vdekur pas një sulmi në zemër. Në dy vjetët e fundit ai ishte trajner i skuadrës Leyton Orient, anëtare e Ligës së katërt angleze, ndërsa si futbollist ka pasur një karrierë të begatë.

Pjesën më të madhe si futbollist aktiv e ka kaluar te Tottenham ku ka luajtur si mbrojtës i majtë, është paraqitur në 215 ndeshje, e ka fituar FA Kupën dhe Kupën e Ligës.

---- ---- ----
-----