Ballina Showbiz Vdes ikona e muzikës

Vdes ikona e muzikës

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ka vdekur ikona e muzikës, Art Neville.

Legjenda e ‘New Orleans’, Art Neville, ose siç njihet ndryshe ‘Poppa Funk’ ka ndërruar jetë të hënën, shkruan Fox.

Neville i cili është baba it re fëmijëve vdiq në mënyrë paqësore në shtëpinë e tij ku përcjelljen e fundit ia bëri bashkëshortja e tij Lorraine, transmeton lajmi.

Neville ka qenë pjesë e disa grupeve të njohura në ShBA si ‘The Meters’ dhe ‘The Neville Brothers’ ku me të dy grupet ka pasur shumë sukses.

---- ----
----
-----
-----