Ballina Lajme nacionale Vdes hoxha i njohur kosovar

Vdes hoxha i njohur kosovar

57
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ka vdekur kryeimami i Mitrovicës, Mulla Asllan Murati.

Mulla Asllan Murati për 47 vjet ka shërbyer në xhaminë e madhe në Mitrovicë, ndërsa gjatë kohës së luftës ka qenë kryetari i Bashkësisë Islame.

Murati ishte një atdhetar i pashoq, kontributi i tij atdhetar, intelektual e fetar do të vlerësohet brez pas brezi në Mitrovicë dhe gjithë Kosovën.

---- ----
----
-----
-----