Ballina Lajme Bota/Rajoni Vdes 2 vjeҫari, babai e harroi në veturë kur shkoi në punë

Vdes 2 vjeҫari, babai e harroi në veturë kur shkoi në punë

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ka ndodhur një ngjarje shumë e rëndë.

Babai 43-vjeçar, i cili punonte në një universitet inxhinierie në Katania të Italisë, po hetohet për vrasje nga pakujdesia.
Një nga hetuesit ka thënë për mediat se tashmë është njeri i shkatërruar. Vetëm qan dhe s’di ta shpjegojë se si ndodhi diçka e tillë.

Babai shkoi në punë dhe e harroi djalin 2-vjeçar të lidhur në ndenjësen e pasme të makinës, te parkimi i universitetit. Vetëm kur e mori në telefon e shoqja, një kardiologe, e cila i tha se fëmija nuk ishte në kopsht, ai u kujtua se ku e kishte lënë.

I dëshpëruar, ai vrapoi te parkimi i universitetit por për vogëlushin ishte shumë vonë. Vapa mbi 30-gradë e kishte nxehur makinën shumë dhe foshnja kishte vdekur nga dehidratimi, në agoni të tmerrshme.

Fatkeqësisht, rastet e tilla nuk janë të pakta. Po në Katania ka ndodhur e njëjta tragjedi, me një fëmijë po dy-vjeçar, në vitin 1998. Në SHBA janë regjistruar 49 raste të tilla vetëm për vitin 2019.

---- ----
----
----- ----
-----