Ballina Lajme Bota/Rajoni Vdekja e legjendës/ Dalin fotot e helikopterit para përplasjes, çfarë e shkaktoi...

Vdekja e legjendës/ Dalin fotot e helikopterit para përplasjes, çfarë e shkaktoi tragjedinë

143
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në një kohë që bota qan humbjen e një prej legjendave të NBA dhe sportistëve më të mëdhenj të historisë, autoritetet amerikane po mundohen të hedhin dritë mbi aksidentin me helikopter që i mori jetën Koby Bryant, vajzës së tij 13 vjeçare Gianna dhe shtatë personave të tjerë.

Për raportin e saktë mund të kalojë edhe një vit, ndërsa sipas informacioneve të para zyrtare, dyshohet se mjegulla e dendur ishte shkaktarja e tragjedisë. Helikopetri po udhetonte me një shpejhtësi rreth 300 km/h, kur u përplas me një kodër 500 metra të lartë në zonën e Calabasas, rreth 48 km në very-perëndim nga qëndra e Los Angeles.

Më poshtë janë edhe disa nga fotot e helikopterit para tragjedisë.

---- ----
----
-----
-----