Ballina Lajme Bota/Rajoni Vdekja e George Floyd, protestuesit vendosin një kokë derri në hyrje të...

Vdekja e George Floyd, protestuesit vendosin një kokë derri në hyrje të stacionit policor (FOTO)

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një kokë derri i përgjakur u la gjatë fundjavës jashtë një stacioni policie në Los Angeles, pas protestave kundër racizmit dhe brutalitetit të policisë.

Sipas mediave të huaja, mesazhi u la të shtunën pasdite para stacionit Rampart. Lidhur me këtë rast, departamenti i policisë po përpiqet të marrë vesh se kush e vendosi kokën e derrit jashtë stacionit, duke i vëzhguar pamjet nga kamerat e sigurisë.

----

Koka e derrit siç shihet në imazhin e mëposhtëm u nda në mediet sociale, ndërsa u bë virale nga përdoruesit.

“Nuk arrij ta besoj! Kjo është e tmerrshme! Nuk mund t’i besoj syve të mi”, tha një qytetar në Facebook.

----- ----