Ballina Lajme nacionale Vazhdon keqshfrytëzimi i veturave zyrtare

Vazhdon keqshfrytëzimi i veturave zyrtare

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Po vazhdon keqpërdorimi i vetuarave zyrtare.

Shfrytëzimi dhe keqpërdorimi i veturave zyrtare, nuk është tashmë risi në vendin tonë.

Të njëjtat vetura i hasim shpesh, madje ngasësit e tyre nuk hezitojnë të thyejnë edhe rregullat e komunikacionit, shkruan Indeksonline.

Shpesh këta persona zyrtar veturat të cilat janë të blera në kurriz të popullit, i përdorin ato edhe jashtë orarit të punës, gjatë vikendeve e edhe për të shkuar në pushime.

Por, ky person zyrtar veturën me targa 3Z e shfrytëzoi edhe për të kryer pazaret e shtëpisë në një market, e me vete pati edhe familjarë.

---- ----
----
----- ----
-----