Ballina Lajme nacionale Vazhdon ikja e të rinjve nga Kosova, ky është destinacioni i tyre

Vazhdon ikja e të rinjve nga Kosova, ky është destinacioni i tyre

49
SHPËRNDAJE

Ikja e të rinjëve nga Kosova po vazhdon edhe tani.

Kroacia është bërë destinacion i shumë kosovarëve gjatë këtij viti për të migruar.

Vendet e shumta të punës dhe pagat më të mira po bëjnë që shumë të rijnë të ia msynë Kroacisë.

Vetëm dje 13 të rinj nga qyteti i Kamenicës, saktësisht nga lagjja e Malësisë, kanë zbarkuar dje në Kroaci.

Kujtojmë që viteve të fundit ka pasur shifra alarmante të ikjes së të rinjvë nga Kosova, me destinacion kryesisht Slloveninë e Kroacinë.

-----